Bezen & Partners | News

COVID-19 ile mücadele kapsamında organizasyonların ertelenmesine ilişkin Bilgi Notumuz yayınlanmıştır.


BİLGİ NOTU:Koronavirüs ile Mücadele Kapsamında Organizasyonların Ertelenmesi Dair Genelge Yayımlandı
     
  1. GİRİŞDünya çapında salgın hastalık ilan edilen COVID-19 salgınının, ülkemizde yayılmasının önüne geçmek maksadıyla alınan tedbirler kapsamında, 20 Mart 2020 tarihli ve 31074 sayılı Resmi Gazete’de Organizasyonların Ertelenmesi konulu ve 2020/3 sayılı Genelge yayımlanmıştır.
  1. ORGANİZASYONLARIN ERTELENMESİNE İLİŞKİN GENELGESağlık Bakanlığı bünyesindeki Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda, ulusal ve uluslararası düzeyde açık veya kapalı alanlarda düzenlenecek her türlü bilimsel, kültürel ve sanatsal ve benzeri toplantı veya aktivitelerin Nisan ayı sonuna kadar ertelenmesine karar verilmiştir. Bu kapsamda, Nisan ayı sonuna kadar gerçekleştirilmesi planlanan fuar, seminer ve zirvelerin yapılması mümkün olmayacak olup, söz konusu organizasyonların akıbeti konusunda ilgili organizatörlerin ve kurumların açıklamaları takip edilmelidir.
  1. SONUÇCOVID-19 salgınının yayılma hızı ve yöntemi dikkate alındığında, söz konusu tedbirlerin oldukça gerekli olduğu düşünülmektedir. 


Daha detaylı bilgi için aşağıdaki numaralardan Bezen & Partners’a ulaşabilirsiniz:Yeşim Bezen (Telefon + 90 212 366 6804, E-posta [email protected])Serdar Bezen (Telefon +90 212 366 6803, E-posta [email protected])
  


TOP